Ajaloost

Pesupesemisega on meist igaüks kokku puutunud, alates ajast mil see välja mõeldi. Algselt puhastati riideid liivaga hõõrudes ja vastu kive puhtaks kloppides, vett aga puhastuses ei kasutatud. Riiete puhastamisel võeti vesi kasutusele alles hiljem. Algselt riputati pesu lihtsalt voolava vee alla, et vesi riided ise puhtaks uhaks. Mida aeg edasi, seda rohkem hakati tähelepanu pöörama pesu puhtusele ja pesupesija töö kergendamisele ning appi võeti esimesed abivahendid. Esmalt võeti kasutusele mõlg, millega sai pesu vees liigutada ning kurikas, millega sai pesu puhtaks peksta. Seejärel olid tubliks abimeheks kompressorid, pesulaud ja - rullid. Kuni19. sajandini pesti pesu käsitsi, seejärel said juba jõukamad pered pesta musta pesu pesumasinaga, hiljem võis leida pesumasina pea igast kodumajapidamisest. Pesu pesemine oli suur ettevõtmine ja raske naistetöö, sel päeval ei võetud teisi raskeid töid ette. Täna leidub peaaegu igas majapidamises automaatne pesumasin ja uhkemad versioonid on lausa koos kuivatiga. See tähendab, et pesupäev tänapäeval piirdub musta pesu pesumasinasse panemise ja väljavõtmisega, riputades pesu kuivama või kui omada pesukuivatit saab pesu otse kappi paigutada, jääb ka triikimisvaev ära.  Kui algselt võeti suur pesupäev ette vaid paar korda aastas, siis täna leidub majapidamisi, kus pesumasin on töös lausa igapäev. Oma riideid ja voodipesu peseme me igapäevaselt, aga kuidas on lood pehmemööbliga?

Diivanit me pesumasinasse ei viska...

Pesupesemine on muutunud meie elus igapäevaseks tegevuseks ja enam ei kujutaks vist keegi ettegi, et ühte särki või pükse tuleks kanda rohkem kui nädal, kuu või isegi kaks. Paljudes kodumajapidamistes on aga tähelepanuta jäänud pehme mööbli puhastus. Diivanit, madratsit, toole, tugitoole ja vaipu ning autosalongi me pesumasinasse ei viska!? Ometigi on needki kangast ja vajaksid pesemist nagu linad ja tekikotid. Pehmemööbli puhastamine oli mõnda aega veel lapsekingades, täna aga neist juba välja asutmas, sest pehmemööbli keemilist puhastust pakkuvaid ettevõtteid on leida peaaegu igas Eesti linnas. Kui on teenuse pakkujaid, ju on ka tarbijaid! Just nimelt, üha enam on inimesed teadlikumad pehmemööbli keemilisest puhastamisest ja järjest rohkem inimesi saavad seda endale lubada.


Mis on autosalongi, pehme mööbli- ja vaipkatete keemiline puhastus?

Pehme mööbli, vaipade ja autosalogi keemiline puhastus tähendab tekstiilipesuriga tekstiilpindade märgpesu. Kui tavalist pesu me peseme igapäevaselt pesumasinaga, siis mööbliesemeid me pesumasinaga paraku pesta ei saa. Pehmet mööblit, vaipasid autosalonge jms tekstiilpindasid saab pesta tekstiilipesuriga. Esmalt toimub eelleotus ehk pesur pritsib tekstiilpinnale vett koos pesuainega, seejärel lastakse pesuainel mõjuda, harjatakse pind üle (väga määrdunud pinna puhul ja kui materjal lubab) ja kõige lõpuks eemaldatakse veeimuriga määrdunud puhastusvesi. Väga määrdunud eseme korral korratakse tegevust. Seejärel puhastatud ese kuivab, ca 1-2 päeva, olenevalt puhastusviisist ning ruumi sisekliimast.

Tee ise diivanid, madratsid, toolid, vaibad ja autosalong puhtaks

Igapäevane pesupesemine ei ole erile "tuumateadus" , ei ole seda ka tekstiilpindade puhastamine tekstiilipesuriga. See tähendab seda, et nüüd on sul võimalik  ise kodus keemilist puhastust teha. Eriti kui keemilise puhastuse hinnaklass jääb kalliks või tunned piinlikkust määrdunud esemete pärast. Tekstiilipesur annab sulle kasutada terveks päevaks või rohkemaks Kärcheri puzzi 10/1 tekstiilipesuri, millega saad puhastada kõik oma majapidamises olevad tekstiilkattega mööbliesemed ja seda vaid 32 euriga. Isetegemist ei tasu karta, sest isetegemisrõõm on see kõige parem rõõm! Enam ei ole meile võõrad iseteeninduskassad, - pesulad, - tanklad jms. Täna ei ole meile võõras ka iseteenindus keemilinepuhastus.

Jõudu tööle,


Tekstiilipesur

 

LISAINFO JA BONEERIMINE

 
  +372 515 6886  

 
  info@tekstiilipesur.ee

   
  Facebook suhtlus